fasahat
18 بهمن 1401 - 20:12

۲۲ درصد زندانیان استان بوشهر مشمول عفو می‌شوند

بوشهر- رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: ۲۲ درصد زندانیان استان بوشهر مشمول عفو می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مهرانگیز عصر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به عفو گسترده‌ای که توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی تائید شده است، اقدامات لازم در سریع‌ترین زمان انجام شد.

وی اضافه کرد: رئیس قوه قضائیه امسال پیشنهاد عفو مهمی را خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال کردند که عفو معیاری توسط رهبر معظم انقلاب که با دید مثبت به موضوع نگاه می‌کردند تائید شد.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه هیچگاه تعداد عفوی‌ها به اندازه امروز نبوده است ادامه داد: در استان بوشهر ۸۰۰ نفر مشمول آزادی شدند که حدود ۲۲ درصد از جمعیت کیفری استان را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: مجموعه قضائی استان بوشهر به جد پیگیر مسائل و مشکلات زندانیان است و در بازدیدهای مستمر از زندان‌ها تلاش می‌شود که دیدارهای چهره‌به‌چهره با زندانیان انجام شود.

مهرانگیز با اشاره به اینکه از همه مقامات قضائی استان نیز خواسته‌ایم که چنین برنامه‌هایی را در دستور کار داشته باشند، تصریح کرد: تلاش ما این است که همه افرادی که مشمول آزادی یا تخفیف مجازات می‌شوند، به حق خود برسند.

وی رسیدگی به مسائل خانواده زندانیان را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: دیدارهایی با خانواده زندانیان نیز داریم و مسائل آنها را دنبال می‌کنیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026048